Nagykata_logo

Nagykátai Járási Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

2760 Nagykáta, Tüzelő utca 7.
Telefon: +36-30-160-0446 OM azonosító: 203331
E-mail: egymi.nagykata@cegleditk.hu

Látogatás a Nemzeti Színházba

Nyolcadikosaink ma a Lázár Ervin Program keretében Nemzeti Színházba látogatva a Körhinta című darabot láthatták. Nagyon büszkék lehetünk tanulóinkra alkalomhoz illő viselkedésükért!
Köszönjük szépen a lehetőséget minden Hozzájárulónak!

Farsang Szentmártonkátán

Hagyományainkhoz híven tagozatunkon búcsúztattuk a telet egy vidám, táncos, vetélkedős Farsangi bállal. Már korán reggel gofri illat lengte be az épületet, hiszen DÖK-ös gyermekeink szorgalmasan sütötték, hogy egy finom édességgel kezdhessünk neki a mulatozásnak. A Hupikék csoport, a 4 – 5 -6. osztály és Bakonyi Hanna egyéni nyitó táncai után a jelmezes felvonulás következett. Majd ezt követően, ügyességi játékban, gyurmafigurák készítésében, fotoshopban, IKT játékokban, dalos vetélkedőkben és farsangi hagyományokat tartalmazó vetélkedőn gyűjthették élményeiket és az édességet.
Köszönöm minden tanuló és kolléga közreműködését!
TANAK munkaközösség

Farsangi Mulatság

Ma egy igazán vidám és emlékezetes napot töltöttünk együtt a farsangi ünnepségen.

Kutya kemény munkás pillanatok Sztyepivel és Woodooval

Madárház az udvaron

A Szentmártonkátai lovas baráti kör kezdeményezésére madárházikó került telephelyünk udvarára, melyhez madáreleséget is hoztak a szervezők. Az etetőn idézetet olvasható, amelyet Kamilla Nagy választott egy természetkedvelő és állatbarát hírességtől! 🙂
A táblát György Pesti készítette pirográf technikával. A madáretetőt készítette: Aubéli Péter, Diószegi Gyula, Nagy Károly, Babicz József.

„Együtt, egymásért!”

Hatalmas szívvel segítettek a gyermekeinknek az Étmosz Apollo Alapszervezet Gyöngyöshalász dolgozói, akik ma ellátogattak nagykátai székhelyünkre. A karácsonyi időszak a szeretet és az összefogás ünnepe. Az ÉTMOSz Apollo Alapszervezet Gyöngyöshalász dolgozói idén különlegesen szívmelengető példáját mutatták az összefogásnak és nagylelkűségnek.
Jelmondatuk: „Együtt, egymásért!”
Jelmondatukat kiválóan tükrözte, hogy a karácsony közeledtével úgy döntöttek, felajánlásaikkal segítenek, és örömet szereznek a gyerekeknek. Minden gyermek kapott egy doboz Stühmer szaloncukrot, friss gyümölcsöket, valamint lehetőségük volt különféle, finomabbnál finomabb csokoládék közül is választani. A csokoládék egy hatalmas Mikulászsákba kerültek, amely teljesen megtelt a dolgozók szeretetteljes felajánlásaival. Önzetlenségük több család számára nyújt komoly segítséget az ünnepi, de sokszor anyagi kihívásokkal teli időszakban. Az Apollo dolgozóinak összefogása példaértékű, és megmutatta, hogy egy közösség ereje, összefogása mire képes.
A családok nevében is hálásan köszönjük az ÉTMOSz Apollo Alapszervezet dolgozóinak nagylelkűségét. Az ajándékozásuk nem csak tárgyi segítséget jelent, hanem az ünnepi időszak valódi üzeneteit is közvetíti: a szeretetet, odafigyelést és az összetartozást.
Köszönjük Nekik, hogy szebbé tették az ünnepet!
Kovács Zsuzsanna
munkaközösségvezető

Lélekmelengető látogatás

A mai napon Kolléganőnk Bárczi Julianna és Baráthné Hatházi Eszter intézményi lelkész szakmai együttműködése eredményeként a Ceglédi Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-, Gondozó Otthon ellátottai és az őket támogató munkatársai látogattak el intézményünk szentmártonkátai telephelyére.

Karácsony fényei

Karácsonyi ünnepségünk különleges és meghitt pillanatokkal ajándékozott meg mindannyiunkat. A tornaterem csodálatos, ünnepi díszbe öltözött, a karácsonyi fények meleg ragyogása varázslatos hangulatot teremtettek. Verseket mondtunk, körtáncoltunk, a nagyobbak az „Adventi gyertyák meséjét” elevenítették meg nekünk.